вівторок, 10 травня 2022 р.
11/05/2022 9 клас Оригінальність трактовки образу пожежного Гая Монтеґа – головного героя роману «451° за Фаренгейтом».Тема знецінення культуриуромані«451° за Фаренгейтом», його провідні мотиви – книги (читання), пожежа, тотальний контроль, інакомислення тощо.
У романі «4510 за Фаренгейтом» Р. Бредбері зобразив суспільство майбутнього, яке наділив негативними рисами сучасної
цивілізації, посиливши їх. У цьому суспільстві нехтують духовною культурою, згустком якої є книга; традиційні зв’язки між людьми розірвані, люди ізольовані одне від одного, присвячують багато часу пустим розвагам. Як таке суспільство впливає на свідомість людини, її інтелект і почуття? Розглянемо цей вплив на прикладі головного героя та другорядних персонажів твору.
По суті, роман являє собою історію духовного становлення Гая Монтега. Чи відрізнявся герой від інших пожежників до того, як його життя почало змінюватись?(Монтег відрізнявся від тих, хто його оточував: він таємно збирав і тримав удома бібліотеку: помічав те, що відбувається навколо, відчував інших людей. Ще за кілька днів до зустрічі з Кларіс герой інтуїтивно передчував цю подію. Його особливість розумів Бітті (ймовірно, саме він налаштував механічного пса проти Монтега), про неї говорила Кларіс. Вона також зазначила, що бути пожежником не личить Монтегу.)
Із якої події почалося духовне пробудження Монтега? (Із зустрічі з Кларіс. Після розмови з дівчиною Гай усвідомив, що він нещасний.)
Чим Кларіс була несхожою на інших? Як їй вдалося пробудити Монтега до змін? Кларіс представляє тип «природної людини», своєю дитячою безпосередністю вона викликає у Монтега інтерес, а потім стає для нього духовним провідником, змушуючи критично осмислювати реальність. Кларіс не сперечається з Монтегом, не нав’язує йому свою думку. Вона тільки ставить питання і констатує факти, звертаючи увагу співрозмовника на те, про що він
раніше ніколи не замислювався: на спосіб життя сучасників, культуру, мистецтво.
Як розмови з Кларіс вплинули на Монтега? (Монтег більше не міг працювати, як раніше, спілкуватися з товаришами по службі, з дружиною. Безглузда загибель Кларіс збільшила прірву між ним і оточенням. Герой всерйоз замислився про світ, який доти сприймав як звичний та зрозумілий.)
Як ви розумієте, що таке тоталітарне суспільство?
Тоталітаризм — це система насильницького політичного панування, що характеризується підпорядкуванням суспільства в усіх сферах його життя владі панівної еліти, організованої у військово-бюрократичний апарат на чолі з лідером. Політологи виділяють такі ознаки тоталітарного суспільства:
1) офіційна ідеологія, у центрі якої стоять вимоги до ідеального людства і яка прищеплюється всім членам суспільства;
2) одна масова партія з суворою ієрархією;
3) повний контроль над засобами масової комунікації;
4) тотальний поліцейський контроль.
Перегляньте відео
Як питання духовної культури і ставлення до неї висвітлено в романі «4510 за Фаренгейтом»? (Бредбері розкриває це питання через тему книги, ставлення суспільства до культури читання та духовної спадщини людства, що міститься в книжках.)
У Євангелії від Івана є такий вираз: «І Слово сталося тілом» (І, 14). Як його обіграв Бредбері в романі? (У фіналі Монтег опиняється серед людей-книг, у головах яких «цілі бібліотеки». Книжки живуть у їхній пам’яті, їхні тіла-обкладинки захищають духовну спадщину людства від пошкоджень.)
Два технічні прилади в романі набувають символічного значення — це механічний пес і телевізійна вітальня. Як ви вважаєте, що вони символізують, чому здаються читачеві зловісними, жахливими? (Механічний пес і телевізійні стіни — це символи механізації людства. Перший є втіленням тотального контролю держави над людиною, другі символізують байдужість, занепад душі та інтелекту.)
Домашнє завдання (одне на вибір)
1.Напишіть невелике есе «Доля книги у XXI столітті». (не більше сторінки тексту: теза, 2 аргументи, 2 приклади з тексту, висновок)
2.Запишіть у таблицю погляди героїв твору Р. Д. Бредбері (Гая Монтега, Кларіс Маклелен, Бітті, Фабера, Мілдред, Гренджера). Дослідники творчості письменника стверджують, що роман «4510 за Фаренгейтом» — це дискусія, в якій кожен учасник прагне відстояти своє бачення життя. Спираючись на заповнену таблицю, доведіть або спростуйте цю думку.
Фото д/з надішліть мені у viber
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар