вівторок, 31 травня 2022 р.
01/06/2022 10клас Система образів (пастух Сантьяго, Фатіма, Мельхиседек, Алхімік). Мотиви й образи світової культури у творі Паоло Коельйо «Алхімік». Ознаки роману-притчі.
Антуан де Сент-Екзюпері у знаменитій казці “Маленький принц” сказав: “Найголовніше — те, чого очима не побачиш”. Що це — “те”? Що є найголовнішим, чого ми не бачимо? Душа? Отже, справжня краса людини непомітна, проте помітні її прояви: у милосерді, чуйності, здатності любити, у всіх учинках людини, у гармонії із самою собою й навколишнім світом. Вона руйнує стіну непорозуміння, зла, ненависті, зігріває всіх, хто перебуває поруч із людиною, що світиться нею.
“Алхімік” — це біографія письменника, завуальована філософськими роздумами, а Сантьяґо — це сам Паоло Коельйо. Сюжет твору тісно переплетений з багатьма епізодами життя митця: наприклад, батьківські вимоги щодо майбутнього, подорож до Єгипту. АВТОР стверджує, що “цю книгу написано, аби усвідомити свій сокровенний шлях”.
Змальовуючи свою філософію, автор не описує своїх переживань та емоцій, щоб залишити ореол загадковості. Твір насичений філософськими роздумами, але водночас його сюжет простий для прочитання. Усі важливі думки в романі взято в лапки, тобто виокремлено для читача: у такий спосіб автор звертає нашу увагу на головне.
Сантьяґо — вівчар. Отару він придбав завдяки гаманцю з трьома старовинними золотими, який батько знайшов у полі. Сантьяґо — іще юнак, майже дитина. До 16 років він навчався у семінарії: “Не розумію, як вдалося мені знайти Бога в семінарії. Це була спроба пізнання Бога та пильного дослідження людських гріхів”. Сантьяґо мав одну мрію — мандрувати. Мандри та пригоди Сантьяґо асоціюються із “Одіссеєю” Гомера. як Одіссей, вівчар долає своє магічне коло, упорядковує схему власного життя, знаходить скарби саме там, звідки розпочалася його подорож — у занедбаній напівзруйнованій церкві. Сантьяґо завдячує Всевишньому за Віру в Свою Стезю, за зустріч з Мельхіседеком, із продавцем порцеляни, з Англійцем, з Алхіміком і, головне,— з жінкою пустелі, яка змусила його повірити, що кохання ніколи не відокремить людину від її шляху.
Фатіма — незаміжня дівчина, уперше побачивши яку, Сантьяґо зрозумів, що це його доля. Вона вказала, де живе АЛХІМІК. Наступного дня Сантьяґо чекав на неї біля колодязя і, коли вона прийшла, одразу запропонував Фатімі одружитися. Вони зустрічалися біля колодязя впродовж місяця, він їй про все розповів. Вирушаючи з Алхіміком на пошуки пірамід, уночі хлопець прийшов до Фатіми, і та пообіцяла чекати його. Образ дівчини для Сантьяґо був дороговказом у житті, оскільки думки про неї надавали йому впевненості та сил на шляху до мети: він знав, що є людина, яка чекає на нього. Знайшовши зрештою скарб, він був щасливий і готовий повернутися до Фатіми.
Мельхіседек — це архетип (за К. Ґ. Юнґом) Духа в образі старого мудреця. Він з’являється у книзі немов маг (Мельхіседек уже прочитав саме ту книгу, що її Сантьяґо виміняв у місцевого священика й щойно розпочав читати; він цар і правитель дивного Салима; він звідусіль; він читає думки та історію життя вівчаря, мов книгу; старий промовляє до Сантьяґо притчами й повчальними історіями; він з’явився у слушний час, щоб допомогти хлопцеві йти за своєю Долею й ані на крок не відступати від мети).
Мельхіседек зізнається, що з’являється лише тоді, коли обранець Долі вже готовий впасти у розпач: “Причому можу з’явитися і в іншому вигляді. Іноді у вигляді правильного рішення, іноді у вигляді вдалої думки. Іноді, у переламний момент, підказую вихід зі скрутного становища...”. Архетип Духа постає тільки тоді, коли сама людина (Сантьяґо) неспроможна впоратися власними зусиллями: “Архетип компенсує такий стан духовного ґанджу, заповнюючи цю прогалину змістом”.
За міфологічним словником, Мельхіседек (у перекладі з давньоєвр. — цар справедливості) — у легендах іудаїзму й раннього християнства сучасник Авраама, цар Салима (майбутнього Єрусалима), священнослужитель. Біблійна традиція ототожнює його з Яхве (утаємничене ім’я Бога). Ім’я Мельхіседека кілька разів згадано в Біблії, талмудичних трактатах, священних кумранських текстах. як ідеальне явище царського й першосвященницького позитиву Мельхіседек — прототип месії, подоба Ісуса Христа, небожитель. “Мельхіседек... по-перше, за означенням імені — цар правди, а потім і цар Салима, тобто цар світу; без батька, без матері, без родоводу; той, хто не має ані початку днів, ані кінця життя, уподібнюючись Сину Божому, перебуває священиком назавжди. Бачите, який великий той, котрому і Авраам патріарх дав десятину із найкращої здобичі своєї”,— написано у Посланні до євреїв Нового Заповіту.
Алхімік також з’явився тоді й там, де герой перебуває у “безнадійній та ризикованій ситуації, із якої його може вивільнити лише... щасливий випадок”. Саме Алхімік підбадьорив Сантьяґо, коли хлопець перебував на роздоріжжі. На що очікувати: чи завтра справдиться його видіння про вояків, які захоплюють оазис, чи він залишиться без голови? Саме Алхімік веде героя крізь пустелю далі до пірамід, саме Алхімік навчив юнака розуміти, що “Душа Бога — його власна душа” й він здатний творити дива. Алхімік — це той самий Мельхіседек, той самий архетип Духа в образі старого мудреця, мага, учителя. Він лише трохи змінив зовнішній вигляд, а спосіб життя — той самий: за чутками, йому понад 200 років, мешкає в пустелі Сахарі в оазі Ель-Фаюм, але й тут він людина-легенда (“навіть ватажки племен не можуть побачити його, коли забажають. Вони зустрічаються, коли цього хоче він”), яка “володіє всіма таємницями світу”, “розмовляє із джинами”, “лікує всі хвороби” тощо.
Прологом до “алхіміка” є історія Оскара Уайльда про Нарциса, що створює загальний настрій твору, готує до розуміння того, що істина занадто суб’єктивна й відносна.
Як постмодерний образ Сантьяґо — літературний колаж: він з усіх усюд. Ім’я та характер герой “позичив” у старого рибалки Ернеста Гемінґвея (“Старий і море”). Як Жульєн Сорель (“Червоне і чорне” Стендаля), він навчався в семінарії, але прагнення пізнати світ перемогло тяжіння до Бога. Три старовинних золотих допомогли Сантьяґо розпочати свій шлях (асоціація з трьома золотими волосинами із “Крихітки Цахеса...” Е. Т. А. Гофмана). “Тисяча й одна ніч” — основа повісті про мандри вівчаря, про що Коельйо сам нагадав у книзі “Заїр”.
Сантьяґо — вівчар, пастух. Цей образ часто зустрічаємо в Біблії: це і Авель, і Авраам, і Мойсей, і цар Давид. В індійській традиції покровителем вівчарів був Крішна, у грецькій — Аполлон, Геліос і Паріс. Божественними покровителями пастухів були Пан і Дафніс. Уважали, що вівчар через них пов’язаний із небом (Богом), а через овець — із тваринним і рослинним світом (навіть розуміє їхню мову), тому до пастуха зверталися за порадою, за ліками-травами, за прогнозом на врожай. через відстороненість від громади та постійні мандри на вівчаря часто дивилися як на характерника, чаклуна. Варто пам’ятати також про давню іудейську традицію: Бог — пастир, Земля — пасовисько, а люди — вівці, яких доглядає й охороняє Господь. Тому можна прирівняти пастуха Сантьяґо до “божественної дитини”, “героїчної дитини”, до медіатора, що з’єднує Небо, Землю, людей і Бога, до універсального образу-архетипу.
Багато дослідників зауважують, що образ Сантьяґо нагадує образ маленького принца Антуана де Сент-Екзюпері.
Теорія літератури (запис до зошитів)
Притча — старовинна назва повчальних алегоричних оповідань із чітко висловленою мораллю. Основою цього жанру є алегорія; головним завданням — моральне або релігійне повчання (це робить її схожою на байку). Притчова оповідь абстрагована у часі та просторі. Притча ґрунтується на принципі параболи: повість віддаляється від сучасного авторові світу, іноді взагалі від конкретного часу, оточення, а потім, ніби рухаючись за кривою, повертається до залишеного предмета та філософсько-етично осмислює й оцінює його.
антьяґо — це передусім філософ, який намагається віднайти Істину, налаштувати зв’язок між мікро- і макрокосмом. І хоча це пошуки у різних напрямках й вимірах, Істина є незмінною — це Любов, сила, що трансформує і вдосконалює Світову Душу, це найважливіша частина Мови, якою говорить світ, Любов, “старша від людства, давніша від пустелі”.
1. Складання опорного конспекту (запис до зошитів)
· Складіть опорний конспект уроку за здобутою інформацією.
2. Складання сенкана
· Складіть сенкан “Сантьяґо”.
3. Завершіть одне з речень (за вибором учнів):
“У творі П. Коельйо мене вразило...”;
“Мені припала до душі думка про...”.
4.· Про що б ви запитали П. Коельйо, якби мали нагоду поговорити з ним? Чому у вас виникли такі запитання?
5. Чи рекомендуватимете ви своїм дітям та онукам прочитати твір “Алхімік” П. Коельйо? Чому?
Фото з відповідями надіслати мені у viber
01/06/2022 11 клас РМ. Лист майбутнім випускникам «Урок зарубіжної літератури, який залишиться в моїй душі назавжди»
Перегляньте відео
Обсяг листа 1-2 сторінки тексту
Напишіть лист за темою уроку. Фото із виконаним завданням надішліть мені у viber
01.06.2022 9 клас Складання рецензії на самостійно прочитаний твір сучасної літератури.
Перегляньте відео
Напишіть рецензію на самостійно прочитаний твір
Обсяг (1-2 сторінки)
Фото надішліть мені у viber
01. 06.2022 5 клас Контрольна робота (твір) за розділом «Сучасна література. У колі добрих героїв». ( за творчістю Р.Дала "Чарлі і шоколадна фабрика" та Т.Янсон "Капелюх чарівника")
1. Твір має складатися з трьох частин:
- вступу;
- основної частини;
- висновків.
2. Вступ може складатися з 2-3 речень, які б підводили до основної частини. Це можуть бути речення про письменника, його твори, про твої уподобання.
Приклад: Казки відомого данського письменника Ганса Крістіана Андерсена зачаровують і дорослих, і дітей…
3. Основна частина – найбільша за розмірами. В ній розкривається тема твору.
В основній частині викладай свої думки та обов’язково аргументуй їх. Намагайся уникати простого переказу епізодів твору. Свої думки можеш підтверджувати цитатами.
4. Висновки (2-3 речення). У завершальній частині твору зроби емоційний обгрунтований висновок щодо твого ставлення до героя, про якого пишеш.
5. Спочатку напиши твір на чернетці.
6. Використовуй тільки ті слова, значення яких ти знаєш. Уникай повторення одних і тих самих слів.
7. Прочитай написане, перевір зміст, послідовність викладу, грамотність, використання розділових знаків.
8. Перепиши роботу начисто (якщо це домашній твір).
9. Перевір написане, пильнуючи описки та пропуски літер.
10. Обсяг твору – 0, 5-1 сторінка учнівського зошита.
1. Написати твір на одну з тем:
1.1 У колі добрих друзів
1.2 Мій улюблений персонаж зарубіжної літератури (за вивченими творами)
Фото надіслати мені у viber
1.3 ПЛАН до одного з творів
Хлопчина, який любив шоколад
(образ Чарлі у повісті Роальда Дала “Чарлі і шоколадна фабрика”)
1. Малий Чарлі Бакет. (Чарлі жив у великій родині, у якій було шість осіб.)
2. Найбільше бажання хлопчика. (Знайти у цукерці золотий квиток, щоб потрапити на фабрику містера Вонка.)
3. Риси вдачі Чарлі. (Стриманість, щирість, вихованість, доброта.)
4. Найкращий подарунок у світі. (Містер Віллі Вонк подарував Чарлі шоколадну фабрику.)
Домашнє завдання
Підготуватись до уроку позакласного читання:
Прочитати твір Джеремі Стронга. «Гармидер у школі».
https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=8014
або прослухати аудіокнигу
вівторок, 24 травня 2022 р.
25.05.2022 10 клас СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА В ЮНАЦЬКОМУ ЧИТАННІ. Значення творчості П. Коельйо для сучасності. Пошуки сенсу буття в романі «Алхімік». Поняття «своя доля», «призначення», «мрія душі», «смисл існування».
Перегляньте відеоурок
Ознайомтесь з текстом твору
Виконайте тест за посиланням у групі 10 клас
25.05.2022 11 клас Контрольна робота №5 з теми «Із літератури другої половини XX ст.»
Виконати контрольну роботу за посиланням у групі 11 клас
25.05.2022 9 клас Контрольна робота №6 з теми «Література XX–XXI ст. Життя, історія, культура».
Виконайте контрольну роботу за посиланням у групі 9 клас
25.05.2022 5 клас Туве Янсон. «Капелюх чарівника». Персонажі повісті, втілення в них ідей доброти, щирості, сімейних цінностей
Перегляньте відеоурок
Перегляньте мультфільм "Вся справа в капелюсі" за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=nYwnu0A2Aoc
Виконати тестове завдвння за посиланням у групі
вівторок, 17 травня 2022 р.
18.05.2022 10 клас Контрольна робота №4 з тем «Перехід до модернізму. Взаємодія символізму та імпресіонізму в ліриці», «Драматургія кінця XIX – початку XX ст.» . Тести.
Виконати контрольну роботу за посиланням
https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=4634258
18.05.2022 11 клас. Зарубіжна літ-ра. Постмодернізм у літературі. Драматургія другої половини ХХ століття
Перегляньте відеоуроки
Д/з Підготувати рецензію на один з творів згаданих у відеоуроках. (письмово)
Фото надіслати мені у viber
Виконати тест за посиланням у групі 11 клас
18/05/2022 9 клас Зображення натовпу і влади в романі-антиутопії Бредбері «451° за Фаренгейтом». Важке прозріння особистості в тоталітарному суспільстві – головна ідея роману«451° за Фаренгейтом».
Шпигунські пристрасті, детектив, бойовик, інтригу, фантастику змішано в романі-антиутопії Рея Дуґласа Бредбері «451° за Фаренгейтом», наче у різнобарвному коктейлі. А фінал — як у «новій» драмі: відкритий... Він — на розсуд читача, для його міркувань і здогадів. І це робить роман незвичайним, захопливим, повчальним, хоча про мораль, ідею твору — у письменника ані слова. З одного боку, він ніби зазирає в майбутнє, застерігає від помилок, які можуть у тому майбутньому мати фатальні наслідки, а з іншого — говорить про минуле: тоталітарний режим, трагедію особистості в ньому, жорстоке переслідування інакомислячих, самвидав тощо. Про це поміркуємо сьогодні на уроці.
Розгляньмо взаємодію натовпу та влади в тоталітарному суспільстві, а також дослідімо, наскільки дорого коштуватиме особистості прозріння в такому суспільстві.
Натовп — це скупчення неорганізованих людей, стурбованих фактором зовнішньої провокації. Натовп можна охарактеризувати як тимчасове об’єднання великої кількості людей, що мають безпосередній контакт між собою та майже ідентично реагують на певні стимули. Натовп навіть має власну класифікацію та багато різновидів. Ознайомимося з деякими з них.
Випадковий натовп можна спостерігати на місці дорожньо- транспортної аварії. Він складається із зацікавлених перехожих, які затрималися на деякий час. Такий вид натовпу може зберегтися навіть після від’їзду винуватців аварії. Це пов’язано з процесом так званого емоційного кружляння — натовп по колу відтворює ту саму розповідь, додаючи до неї власні емоції та свій погляд на ситуацію.
Експресивний натовп — це скупчення людей, які відверто виражають свої емоції: радість, горе, гнів, заперечення. Одним із варіантів експресивного натовпу є екстатичний натовп, що може виникати під час релігійних обрядів, шалених карнавалів чи концертів музичних кумирів, коли індивіди молитвами, ритуалами, музикою, піснями, танцями або іншими спільними діями доводять себе до стану шаленства.
Конвенційний натовп складається з людей, які поєднані спільними інтересами та дотримуються низки правил. Та конвенційний натовп діє відповідно до правил лише до певного моменту. Прикладом цього виду натовпу можна назвати групи вболівальників — фанатів футбольних команд тощо, які підтримують своїх кумирів на стадіонах.
Дієвий натовп — соціальна психологія приділяє особливу увагу вивченню саме цього різновиду натовпу. Його вважають найбільш значущим у соціально-політичному відношенні. У свою чергу, дієвий натовп поділяють на такі підвиди: агресивний, панічний, здирницький (бунтівний не розглядатимемо).
Агресивним натовпом рухають ненависть і гнів. Це маса людей, яким притаманна жага вбивств та руйнувань.
Панічний натовп об’єднує людей, які намагаються уникнути небезпеки, реальної або вигаданої.
Люди, які належать до здирницького натовпу, прагнуть надбання певних матеріальних цінностей — це можуть бути звичайні мародери або ошукані вкладники фінансових пірамід, їхня головна особливість — емоційна єдність, але при цьому є неминучим конфлікт цінностей, за які бореться натовп, адже цих цінностей не вистачить на всіх охочих.
Особливості поведінки натовпу, сила маси людей залежать від психологічних якостей та індивідуальностей лідерів цього натовпу.
Натовп має схильність до крайнощів, збуджують його лише сильні подразники. Почуття маси завжди дуже прості й надмірні. Відповідно, тому, хто бажає впливати на цю масу, не потрібна перевірка логічності та послідовності своїх аргументів: навпаки, він має перебільшувати та постійно повторювати те саме. Від ватажка натовп вимагає сили, навіть насилля, доброту ж сприймає як прояв слабкості. Ватажок повинен мати сильну волю й бути фанатично відданим ідеї, яку намагається донести до решти; саме це дає йому можливість впливати на масу. До жахливих наслідків може привести надання влади людині, наділеній привабливістю у поєднанні з твердими переконаннями та вузькістю розуму. Така людина легко може перетворити натовп із аморфної маси на руйнівну матеріальну силу.
Одним цікавим фактором масової поведінки, який згадано в багатьох описах дій натовпу, є однаковий вираз людських облич. Це пояснюється тим, що сильне переживання певного емоційно-афективного стану впливає на мускулатуру обличчя та спричиняє напруження тих самих м’язів у багатьох людей. Обличчя стають схожими, з’являється узагальнене обличчя маси. Через це явище виникає чимало труднощів під час спроб ідентифікувати учасників масових заворушень.
Натовпом, масовою свідомістю можуть маніпулювати ЗМІ, які підконтрольні певним лідерам відповідно до цілей цих лідерів (політиків, олігархів, представників владних структур та ін.).
Завдяки ЗМІ інформацію можна:
■ спотворити за допомогою неповного, одностороннього подання; так званий фрагментарний спосіб поширення інформації (масив інформації подрібнюють на менші масиви або подають єдиним неопрацьованим потоком, що не дозволяє пересічному індивіду сформувати цілісну картину подій);
■ відредагувати, додавши власні домисли та коментарі (значну частину спотворень у поданні інформації спричинено індивідуально-психологічними особливостями поширювачів інформації, особистими політичними симпатіями);
■ інтерпретувати у вигідному для замовника цієї інформації світлі;
■ приховати, водночас акцентуючи увагу на окремих сторонах події, замовчуючи інші, що створює додаткові можливості для маніпулювання аудиторією (наприклад, створити так званий інформаційний шум, тобто знизити міру сприйняття фактів за рахунок подачі такої кількості новин, за якої стає неможливим їхнє сортування);
■ спотворити — подати неперевірену інформацію, що є певним маніпулятивним прийомом, адже відповідно до закону випередження (сформульованому ще 1925 р. американським психологом М. Лундтом) будь-яке перше повідомлення про подію справляє значно сильніший уплив на аудиторію, ніж наступні;
■ поширювати з акцентуванням уваги на певній особливості як єдиному правильному варіанті. За рахунок цього створюватиметься ілюзорнийефект підтримання трансльованої ЗМІ ідеї більшістю, що призведе до небажання індивіда відкрито висловлюватись, побоюючись будь-яких санкцій, якщо його точка зору не схожа на погляди більшості. Чим частіше це повідомлення повторюватиметься у ЗМІ, тим більше зростатиме небажання людини публічно говорити — так звана модель спіралі мовчання.
Влада в тоталітарному суспільстві зацікавлена в тому, щоб народ, маси були покірними, духовними рабами, які приймали все, що ця влада їм запропонує. Прозріння буває важким і небезпечним, як це показано у творах Р. Д. Бредбері, зокрема у романі «451° за Фаренгейтом».
Завдання
1.Чи згодні ви з висловлюванням Ж. А. Пуанкаре, французького математика й філософа: «Уся міцність цивілізації залежить від Науки та Мистецтва»? Свою думку обґрунтуйте.(письмово 5-10 речень)
2. Щастя у романі Р.Бредбері - це ... (3 речення)
3. Творче завдання (за бажанням). Придумати продовження роману "451°за Фаренгейтом".
Фотонадішліть мені у viber
18.05.2022 5 клас Туве Янсон. «Капелюх чарівника». Чарівність художнього світу твору.
Перегляньте відеоуроки
Д/з Прочитайте текст твору "Капелюх чарівника" або прослухайте аудіокнигу за посиланням
https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=667
вівторок, 10 травня 2022 р.
11.05.2022 10 клас Моріс Метерлінк Ідейний зміст драми-феєрії «Блакитний птах»
Перегляньте відеоурок
На запитання в кінці відеоуроку дати відповіді (письмово) Фото надіслати мені у viber
Д/з виконати тест за посиланням у групі 10 клас
11/05/2022 11 клас Ґабріель Ґарсіа Маркес. Моральний зміст твору "Стариган з крилами" Образ янгола у творі
Перегляньте відеоурок
Д/з
На питання відеоуроку дати розгорнуті письмові відповіді та надіслати мені у viber, або виконати тест за посиланням у групі 11 клас
11/05/2022 9 клас Оригінальність трактовки образу пожежного Гая Монтеґа – головного героя роману «451° за Фаренгейтом».Тема знецінення культуриуромані«451° за Фаренгейтом», його провідні мотиви – книги (читання), пожежа, тотальний контроль, інакомислення тощо.
У романі «4510 за Фаренгейтом» Р. Бредбері зобразив суспільство майбутнього, яке наділив негативними рисами сучасної
цивілізації, посиливши їх. У цьому суспільстві нехтують духовною культурою, згустком якої є книга; традиційні зв’язки між людьми розірвані, люди ізольовані одне від одного, присвячують багато часу пустим розвагам. Як таке суспільство впливає на свідомість людини, її інтелект і почуття? Розглянемо цей вплив на прикладі головного героя та другорядних персонажів твору.
По суті, роман являє собою історію духовного становлення Гая Монтега. Чи відрізнявся герой від інших пожежників до того, як його життя почало змінюватись?(Монтег відрізнявся від тих, хто його оточував: він таємно збирав і тримав удома бібліотеку: помічав те, що відбувається навколо, відчував інших людей. Ще за кілька днів до зустрічі з Кларіс герой інтуїтивно передчував цю подію. Його особливість розумів Бітті (ймовірно, саме він налаштував механічного пса проти Монтега), про неї говорила Кларіс. Вона також зазначила, що бути пожежником не личить Монтегу.)
Із якої події почалося духовне пробудження Монтега? (Із зустрічі з Кларіс. Після розмови з дівчиною Гай усвідомив, що він нещасний.)
Чим Кларіс була несхожою на інших? Як їй вдалося пробудити Монтега до змін? Кларіс представляє тип «природної людини», своєю дитячою безпосередністю вона викликає у Монтега інтерес, а потім стає для нього духовним провідником, змушуючи критично осмислювати реальність. Кларіс не сперечається з Монтегом, не нав’язує йому свою думку. Вона тільки ставить питання і констатує факти, звертаючи увагу співрозмовника на те, про що він
раніше ніколи не замислювався: на спосіб життя сучасників, культуру, мистецтво.
Як розмови з Кларіс вплинули на Монтега? (Монтег більше не міг працювати, як раніше, спілкуватися з товаришами по службі, з дружиною. Безглузда загибель Кларіс збільшила прірву між ним і оточенням. Герой всерйоз замислився про світ, який доти сприймав як звичний та зрозумілий.)
Як ви розумієте, що таке тоталітарне суспільство?
Тоталітаризм — це система насильницького політичного панування, що характеризується підпорядкуванням суспільства в усіх сферах його життя владі панівної еліти, організованої у військово-бюрократичний апарат на чолі з лідером. Політологи виділяють такі ознаки тоталітарного суспільства:
1) офіційна ідеологія, у центрі якої стоять вимоги до ідеального людства і яка прищеплюється всім членам суспільства;
2) одна масова партія з суворою ієрархією;
3) повний контроль над засобами масової комунікації;
4) тотальний поліцейський контроль.
Перегляньте відео
Як питання духовної культури і ставлення до неї висвітлено в романі «4510 за Фаренгейтом»? (Бредбері розкриває це питання через тему книги, ставлення суспільства до культури читання та духовної спадщини людства, що міститься в книжках.)
У Євангелії від Івана є такий вираз: «І Слово сталося тілом» (І, 14). Як його обіграв Бредбері в романі? (У фіналі Монтег опиняється серед людей-книг, у головах яких «цілі бібліотеки». Книжки живуть у їхній пам’яті, їхні тіла-обкладинки захищають духовну спадщину людства від пошкоджень.)
Два технічні прилади в романі набувають символічного значення — це механічний пес і телевізійна вітальня. Як ви вважаєте, що вони символізують, чому здаються читачеві зловісними, жахливими? (Механічний пес і телевізійні стіни — це символи механізації людства. Перший є втіленням тотального контролю держави над людиною, другі символізують байдужість, занепад душі та інтелекту.)
Домашнє завдання (одне на вибір)
1.Напишіть невелике есе «Доля книги у XXI столітті». (не більше сторінки тексту: теза, 2 аргументи, 2 приклади з тексту, висновок)
2.Запишіть у таблицю погляди героїв твору Р. Д. Бредбері (Гая Монтега, Кларіс Маклелен, Бітті, Фабера, Мілдред, Гренджера). Дослідники творчості письменника стверджують, що роман «4510 за Фаренгейтом» — це дискусія, в якій кожен учасник прагне відстояти своє бачення життя. Спираючись на заповнену таблицю, доведіть або спростуйте цю думку.
Фото д/з надішліть мені у viber
11.05.2022 5 клас Роальд Дал. «Чарлі і шоколадна фабрика». Доброта і щирість головного героя.
Перегляньте відеоурок
Домашнє завдання:
1)заповнити анкету головного героя (у другій частині відео). Фото надіслати мені у viber.
2)прочитати розділи 25-30 за посиланням https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=665&page=12
або прослухати аудіокнигу
За бажанням можете переглянути фільм за посиланням
https://kino4ua.com/251-charl-ta-shokoladna-fabrika.html
вівторок, 3 травня 2022 р.
04.05.2022 10 клас Моріс Метерлік. Роль фантастики у творі "Блакитний птах"
Переглянути відеоурок
Виконати домашнє завдання в кінці відеоуроку. Фото з відповіддю надіслати мені у viber
04.05.2022 11 клас Габріель Гарсія Маркес. "Стариган із крилами"
Перегляньте відеоурок
Ознайомитись з текстом твору
Після ознайомлення із змістом твору письмово відповісти на питання в кінці відеоуроку. Фото відповідей надіслати мені у viber.
04.05.2022 9 клас Рей Дуглас Бредбері. Тривога за майбутнє суспільства в романі-антиутопії «451° за Фаренгейтом».
Перегляньте відеоурок
Ознайомтесь з поняттям антиутопія
Ознайомитись із змісторм роману за посиланням
04.05.2022 5 клас «Чарлі і шоколадна фабрика». Цікаві пригоди хлопчика Чарлі та його друзів на казковій шоколадній фабриці містера Вонкі.
Перегляньте відеоурок
Домашнє завдання:
1.В кінці відеоуроку виконайте домашнє завдання. Фото з відповідями надішліть у viber
2.Прочитати розділи 14-24 за посиланням https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=665&page=6
або прослухати аудіокниги за посиланнями
Підписатися на:
Дописи (Atom)